Lekkoatletyka: Dalekie skoki Benedykcińskiej

  • 15.06.2019, 14:55
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Dalekie skoki Benedykcińskiej
Natalia Benedykcińska podczas Memoriału Ireny Szewińskiej bliska była uzyskania minimum na mistrzostwa Europy. W skoku w dal uzyskała rezultat 6,26 metra.

Świetnie na zawodach w Bydgoszczy spisała się Natalia Benedykcińska z ostrowskiej Stali skacząc w dal na odległość 6,26 m. Jest to drugi wynik w historii ostrowskiej lekkiej atletyki. Dalej skoczyła tylko Ewa Rosiak w 2016 roku - 6,33 m. Natalia Benedykcińska wystąpiła w tych zawodach jako reprezentantka Polski wraz z czterema innymi  najlepszymi w kraju skoczkiniami w dal (seniorkami). Polki zmierzyły się z czterema utytułowanymi zawodniczkami z zagranicy, mającymi na swoim koncie wiele tytułów mistrzowskich i występy w mityngach organizowanych przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) w tym z byłą wicemistrzynią świata juniorek Eveleisa Veiga z Portugali. Ostrowianka w tym konkursie zajęła piąte miejsce ze świetnym wynikiem 6,26 m., lecz niestety przy zbyt silnym wietrze. Wynik ten więc nie może być uznany jako minimum na mistrzostwa Europy U20, które wynosi 6,12 m. Natalia skoczyła jeszcze  6,18 m, lecz również ze zbyt silnym wiatrem. W dopuszczalnych warunkach jej rezultat to 6,07 m - pięć centymetrów gorszy od minimum.
Wśród pięciu zawodniczek z Polski  Benedykcińska uplasowała się na drugim miejscu. I co ważne, była najmłodszą uczestniczką zawodów - jedyną juniorką. Zwyciężyła Anastazja NGUYEN z Węgier - 6,57 m przed Eveleisą Veligą - Portugalia - również 6,57 m. oraz najlepsza z Polek - Magdaleną Żebrowską - 6,51 m i Linque Benek z Republiki Południowej Afryki - 6,42 m. Pokonała zawodniczki z naszego kraju: wielokrotną medalistkę i reprezentantkę kraju - Adriannę Sułek - 6,19 m., Weronikę Grzelak - 5,95 m. Angelikę Faka - 5,78 m.

Fot. Fb KS Stal LA

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe