Powiat Ostrowski: Taaaka ryba!

  • 12.06.2019, 04:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski:  Taaaka ryba!
W Gorzycach Wielkich odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

To już 10. odsłona tej imprezy. W tegorocznych uczestniczyło 23 wędkarzy. Zanim zawody się rozpoczęły, każdy losował swoje stanowisko. Podczas czterogodzinnej rywalizacji wyłowiono łącznie ponad 50 kg ryb. Zwycięzcą tegorocznych zawodów został Sylwester Olejnik z wynikiem 6,89 kg. Drugie miejsce przypadło Radosławowi Pawlakowi (6,17 kg), trzecie Stanisławowi Perz (5,85 kg). Nagrodzono także wędkarza, który złowił największą rybę. Statuetka trafiła do Tomasza Mistrzyńskiego. Okazały karp ważył ponad 3 kg.

Puchary i nagrody najlepszym wędkarzom wręczył wójt gminy Piotr Kuroszczyk wraz z radną gminną Agnieszką Głowacką.

Zgodnie z regulaminem wszystkie złowione ryby, trafiły ponownie do stawu. Zawody spławikowe w Gorzycach odbywają się od 10 lat i cieszą się dużą popularnością. Każdego roku ich organizację wspiera finansowo wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Organizatorem zawodów był PZW Koło Gorzyce Wielkie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe