Powiat Kaliski: ,,Jabłkowy dzień'' w świetlicy SP w Koźminku

  • 05.04.2017, 08:25
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: ,,Jabłkowy dzień'' w świetlicy SP w Koźminku
W ramach tygodnia zdrowego odżywiania się w świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku został zorganizowany ,,Jabłkowy dzień''.
Wszyscy wiemy, że jedzenie owoców każdego dnia przyczynia się do wyrabiania - szczególnie u dzieci - zdrowego nawyku odżywiania się. Do udziału w tym przedsięwzięciu panie ze świetlicy zaprosiły także uczniów z klas młodszych. Głównym celem całej akcji było zapoznanie wychowanków z wartościami odżywczymi jabłek. Oprócz tego uczniowie poznali dobroczynny wpływ jabłek na zdrowie człowieka. Uczniowie z  poszczególnych klas przygotowywali różne specjały. Były to: jabłkowe galaretki w wykonaniu uczniów z klasy IIc, musy z waflami przygotowali uczniowie z IIc i Ia, soki przygotowywali uczniowie z IId, desery, czyli jabłka zapiekane z cynamonem robiły pierwszaki. Natomiast uczniowie z klasy IIb i IIa przygotowali jeszcze pracę plastyczną na temat jabłka. Do tych działań byli zaangażowani też rodzice. Na podsumowanie wszystkich działań organizatorki stwierdziły, że ,,Jabłkowe święto'' jest dobrą okazją do wyrabiania wśród uczniów zdrowego nawyku odżywiania się i promuje zdrowy styl życia. Fot. Gmina Koźminek
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe