Powiat Ostrowski: Bieg kadeta

  • 11.06.2019, 04:34
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Bieg kadeta
Kolejna edycja Biegu Kadeta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach za nami.

W tym roku przy upalnej pogodzie i zupełnie nowej trasie biegu, konkurencja odbywała się na sześciokilometrowej pięknej trasie pomiędzy stawami Doliny Baryczy. Do zawodów zgłosiło się 8 patroli, które podczas biegu miały „utrudniane życie” poprzez ćwiczenia lub zadania bojowe czekające na punktach kontrolnych.
Zaraz po starcie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z broni ASG na punkcie, który prowadził Tomasz Marciniak. Kolejnym punktem był egzamin z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym składany przed Jerzym Lisiakiem, następnie na punkcie prowadzonym przez Elżbietę |Olejniczak musieli wykazać się znajomością mapy oraz pracy z busolą.
Kolejnym sprawdzianem były rzuty piłkami lekarskimi na odległość Marcina Zielińskiego, a po dobiegnięciu na punkt prowadzony przez Mariusza Furmaniaka, kadeci musieli wykazać się umiejętnością rzutu granatem. Następnym punktem, było ćwiczenie w posługiwaniu się przeciwchemiczną odzieżą ochronną, który prowadził płk Jerzy Seleta. W drodze powrotnej kadeci transportowali skrzynie z amunicją i granatami, czołgając się pod zasiekami, a życie „umilał” im wodospad z wodnej kurtyny, więc nikomu nie uszedł dziś ten dzień na sucho, tą „atrakcją” zajmował się Tomek Adamczyk.
Tuż przed metą, patrole musiały jeszcze zaliczyć strzelanie w szkolnej strzelnicy, prowadzone przez pana inspektora Andrzeja Sobczaka.Po podsumowaniu, w sekretariacie prowadzonym przez Łukasza Jezierskiego, ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco: Diabełki Piaseckiego, Szopy Ewy, Wifonki, Wariaty Cypisa, Niezwyciężeni, Bezcenny Patrol, Aniołki Piaseckiego, Fioletki.
W biegu udział wzięło ponad 60 uczniów z klas mundurowych a także rolniczych.
JG

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe