Powiat Kaliski: Uroczyste przekazanie wozu strażackiego w Borowie

  • 10.06.2019, 05:11 (aktualizacja 10.06.2019, 06:07)
  • Ryszard Binczak
W Borowie odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wydarzenie rozpoczęło się zbiórką pododdziałów i pocztów sztandarowych. Zebrane pododdziały, pod dowództwem komendanta gminnego Stanisława Barana, udały się na plac przy remizie strażackiej w Borowie, gdzie złożony został raport.

Średni samochód ratowniczo - gaśniczy, decyzją komendanta województwa wielkopolskiego PSP w Poznaniu przekazany został Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowie z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Symbolicznego przekazania pojazdu wspólnie dokonali: mł. bryd. Arkadiusz Przybyła - zastępca komendanta województwa wielkopolskiego PSP w Poznaniu, mł. bryd. Sławomir Kotoński - komendant miejski PSP w Kaliszu, poseł na Sejm RP Piotr Kaleta oraz dh Stanisław Janik - prezes OSP Borów, dh Krzysztof Banasiak - naczenik OSP Borów, dh Miłosz Janiak - kierowca OSP Borów. Samochód poświęcony został przez ks. Karola Zakręta - wikariusza parafii Opatówek.

Część oficjalną uroczystości zakończyły życzenia i podziękowania. Nowy samochód wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.

Fot. OSP Borów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe