×

Lekkoatletyka: Złota sztafeta. Wykrota jedzie na mistrzostwa Europy

• 08.06.2019, 19:32
Reprezentant Stali LA Ostrów Patryk Wykrota pojedzie na mistrzostwa Europy do 20 lat.

Ostrowianin na zawodach w Bielsku Białej wywalczył minima na mistrzostwa Europy na dwóch dystansach - na 100 i 200 metrów. Dodatkowo Patryk Wykrota w biegu na 200 metrów z wynikiem 21.15 s ustanowił nowy rekord Ostrowa. To wielki sukces tego bardzo utalentowanego zawodnika.
Bardzo dobrze spisały się ostrowskie sztafety podczas Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach w Krakowie. Złoty medal wywalczyła sztafeta dziewcząt Stali. Dziewczyny biegły w składzie: Ewa Piaszczynska, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka. Zostały mistrzyniami Polski U16 w biegu sztafetowym 4x100m uzyskując fantastyczny wynik 49.29s. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z Wieliczki, a trzecie z Bydgoszczy.
 Natomiast brązowy medal w biegu 4×100 metrów młodzików wywalczyli chłopcy Stali, którzy biegli w składzie: Piotr Stojanowski, Kacper Zimniak, Jakub Robotnikowski i Michał Jopek. Ostrowianie przebiegli z czasem 45,12 s. Złoty medal zdobyli zawodnicy ze Słupska, a srebrny z Wieliczki.