Powiat Ostrowski: Powiat rozpocznie edukację antysmogową

  • 07.06.2019, 17:30 (aktualizacja 07.06.2019, 18:49)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Powiat rozpocznie edukację antysmogową
Rada Powiatu Ostrowskiego podczas majowej sesji zaktualizowała Program Współpracy Powiatu Ostrowskiego z Organizacjami Pozarządowymi.

To efekt inicjatywy radnego Bartosza Ziółkowskiego, przewodniczącego Klubu „Przyjazny Powiat”, aby przekazać z budżetu powiatu dotacje dla organizacji społecznych na działania edukacyjne i informacyjne w zakresie walki ze smogiem, ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Radny Bartosz Ziółkowski zgłosił taki wniosek już na początku stycznia podczas prac nad budżetem powiatu ostrowskiego na 2019 rok. W kolejnych miesiącach przeprowadzono wymagane prawem procedury, w tym konsultacje społeczne.

- Jest to realizacja elementu mojego powiatowego programu wyborczego w punkcie „STOP SMOG”. To również przykład merytorycznej pracy samorządowej i pozytywnej inicjatywy jedynego opozycyjnego klubu w Radzie Powiatu - podkreśla Bartosz Ziółkowski.

Po uchwaleniu na ostatniej sesji aktualizacji Programu Współpracy Powiatu Ostrowskiego z Organizacjami Pozarządowymi jeszcze w tym roku po ogłoszeniu konkursu będzie po raz pierwszy możliwość przekazania organizacjom pozarządowym dotacji dedykowanych na projekty edukacyjne związane z ochroną środowiska i kampanią antysmogową.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe