Powiat Kaliski: Ziemia jest naszym domem

  • 07.06.2019, 05:08
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski:  Ziemia jest naszym domem
W Szkole Podstawowej w Koźminku odbył się apel o tematyce ekologicznej „Ziemia jest naszym domem”, którego głównym celem było promowanie ochrony środowiska i uzmysłowienie najmłodszym uczniom, że jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody.

Uczniowie klas Ia i IVd przedstawili inscenizację pt. „Królewna Śmieszka”. W bajkowej narracji mali aktorzy poruszyli takie tematy jak: zanieczyszczone powietrze, zanieczyszczone rzeki, wycinka drzew, góry śmieci. Zakończenie inscenizacji było optymistyczne: każdy z nas może pomóc Ziemi, wystarczy wprowadzić zmiany w naszym codziennym  zachowaniu i  zmienić niektóre nawyki. Uczniowie wykonali także piosenki o tematyce ekologicznej pt. „Świat woła o pomoc”- klasa IIa, „ Ekologiczna piosenka” - klasa Ia oraz „ Zielony klon” -dziewczęta z klasy Ia.
Po występie dzieci, głos zabrała dyrektor Iwona Chojnacka-Adamus, która podziękowała uczniom za występy wokalne i grę aktorską, a następnie wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursu na największą ilość zebranej makulatury. Łącznie w szkole w ciągu jednego tygodnia zebrano 1760 kg makulatury.
Zwycięzcy: klasyfikacja klas: 1. klasa IA, 2. klasa II B, 3. klasa IB i IVA; klasyfikacja indywidualna: 1. Lena Mamos, 2. Dawid Marecki, 3. Mikołaj Andrzejczak.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe