Powiat Kaliski: Wyróżnienie Polskiej Akademii Nauk dla Ewy Martinek

  • 07.06.2019, 04:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Wyróżnienie Polskiej Akademii Nauk dla Ewy Martinek
Ewa Martinek, autorka wydanej przez Fundację ,,Inicjatywa dla Opatówka" książki "Szulec - wieś cudu św. Józefa", otrzymała wyróżnienie Polskiej Akademii Nauk.

Wyróżnienie zostało przyznane w konkursie Polskiej Akademii Nauk na najlepszą oryginalną pracę twórczą doktoranta w roku 2018 (w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych). Wręczenie nagrody odbyło się w Poznaniu.

Ewa Martinek pochodzi z Szulca (gmina Opatówek), jest doktorantką na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Archiwistka i nauczycielka historii z wykształcenia i pasji. Od 2017 roku członkini Towarzystwa Przyjaciół Nauk Historycznych. Swoje zainteresowania badawcze skupia wokół historii kulturalno-społecznej oraz wątków regionalnych i genealogicznych.

W 2018 roku - w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego - napisała książkę o swojej rodzinnej miejscowości, pt. „Szulec - wieś cudu św. Józefa”, która została wydana przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka" i rozdystrybuowana w regionie.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe