Powiat Kaliski: Pielgrzymowali na Jasną Górę

  • 04.06.2019, 13:22
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski:  Pielgrzymowali na Jasną Górę
Już po raz 11. odbyła się Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców na Jasną Górę organizowana przez powiat kaliski. Pojechało 23 cyklistów reprezentantów powiatu kaliskiego. W rajdzie wzięli udział mieszkańcy gmin: Koźminek, Brzeziny, Stawiszyn, Blizanów oraz gminy Czajków. Cykliści przejechali łącznie 167 km.

Pierwszego dnia pielgrzymki cykliści przejechali ponad 100 km i pokonali trasę z Kalisza, przez Brzeziny, Czajków, Lututów, Wieluń aż do Kępowizny w gminie Dzietrzniki za Wieluniem. Drugiego dnia trasa do Częstochowy liczyła około 60 km. Rowerzyści uczestniczyli we mszy świętej na Jasnej Górze, a następnie wrócili do Kalisza.

-Cieszy fakt, że coraz więcej osób chce dołączać się do naszej Pielgrzymki. Jest to spory wysiłek organizacyjny i wysiłek fizyczny, żeby dotrzeć szczęśliwie do Częstochowy bez względu na pogodę. Zawsze liczymy na dobrą pogodę, w tym roku nas nie zawiodła. Ale najbardziej zawsze cieszy nas widok, kiedy po trudnym podjeździe na wzgórze jasnogórskie widać bramy sanktuarium na Jasnej Górze- mówi starosta kaliski Krzysztof Nosal.

- Dla nas jest to również przeżycie, że samorządowcy z gminy Czajków od 10 lat dołączają się do pielgrzymki z Kalisza i razem możemy pokonać tę trasę i wspólnie się modlić przed obliczem Matki Bożej- mówi Henryk Plichta, wójt gminy Czajków w powiecie ostrzeszowskim.

Tegoroczna pielgrzymka związana jest również z jubileuszem jaki świętuje powiat kaliski czyli 20-leciem samorządu powiatowego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe