Powiat Kaliski: Medal za upowszechnianie kultury

  • 05.06.2019, 04:15 (aktualizacja 07.06.2019, 20:01)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Medal za upowszechnianie kultury
Rada Powiatu Kaliskiego nadała Aurelii i Piotrowi Sieraszewskim medal ,,Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego" w uznaniu za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i upowszechniania kultury, twórczości artystycznej, jej promocję w kraju i poza granicami.

Uchwałę w sprawie nadania medalu Rada Powiatu Kaliskiego podjęła jednogłośnie. Wniosek o jego nadanie został złożony przez przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Jana Adama Kłysza, starostę kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz wójta gminy Lisków Marię Krawiec.

Wyjątkową okazją do wręczenia Aurelii i Piotrowi Sieraszewskim medalu ,,Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego" była uroczysta gala z okazji Jubileuszu 30 - lecia ich pracy artystycznej oraz 30 -lecia Zespołu tańca towarzyskiego "Flick". Podczas gali przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, starosta kaliski Krzysztof Nosal, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska oraz wójt gminy Lisków Maria Krawiec wręczyli to wyróżnienie, gratulując dotychczasowych osiągnięć oraz życząc kolejnych sukcesów w pracy na rzecz edukacji tanecznej dzieci i młodzieży. Przez 30 lat trenerzy włożyli wielki wysiłek w edukację dzieci, młodzieży a także osób dorosłych z powiatu kaliskiego. Ich codzienna praca była wielokrotnie nagradzana, kiedy uczniowie państwa Sieraszewskich zdobywali wciąż nowe tytuły i nagrody na najważniejszych turniejach w całej Polsce a nawet poza granicami kraju.

Państwo Aurelia i Piotr Sieraszewscy są założycielami i właścicielami Szkoły Tańca Sieraszewski Dance, która rozpoczęła działalność w czerwcu 1989 roku. Jest ona jedną z najstarszych oraz najbardziej utytułowanych Szkół Tańca w Kaliszu. Od 30 lat prowadzą zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Szkoła liczy około 40 grup tanecznych prowadzonych w Kaliszu oraz m.in. w Liskowie, Zbiersku, Brzezinach, Raszkowie, Malanowie i w Goszczanowie.

MW

Fot. Marta Wolarz

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe