Powiat Kaliski: Zjazd szkół im. Jana Pawła II

  • 04.06.2019, 12:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Zjazd szkół im. Jana Pawła II
Tradycją stało się już, że osoby związane z istniejącymi na terenie diecezji kaliskiej szkołami noszącymi imię Jana Pawła II spotykają się. Organizatorem tegorocznego zjazdu była Szkoła Podstawowa w Chełmcach.

Uroczystość zainaugurowana została mszą świętą pod przewodnictwem biskupa kaliskiego ks. Edwarda Janiaka, który podkreślił, jak dużą uwagę św. Jan Paweł II poświęcał młodzieży. Dlatego też bardzo cieszy fakt, że obecnie patronuje on tak dużej liczbie szkół w naszej diecezji. W Chełmcach gościło bowiem aż 20 szkół im. Jana Pawła II.


Po mszy świętej zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie biskup kaliski poświęcił tablicę upamiętniającą to wyjątkowe wydarzenie. W imieniu burmistrza gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego oraz samorządu gminy Opatówek kwiaty pod pamiątkową tablicą złożyli: sekretarz gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek Paweł Bąkowski oraz dyrektor ZEAS gminy Opatówek Arkadiusz Łańduch, którzy jednocześnie przekazali okolicznościowe życzenia. Dyrektor Tomasz Mikucki w swoim słowie nawiązał do postaci św. Jana Pawła II i jego ważności w historii polskiej kultury oraz życiu społecznym. Patronowi szkół poświęcony został także montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Chełmcach.


Spotkanie to było także okazją do przekazania życzeń i kwiatów Biskupowi Kaliskiemu Edwardowi Janiakowi oraz ks. Piotrowi Szkudlarkowi z racji jubileuszu posługi kapłańskiej.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe