Ostrów: Wielki pożar PSZOK-u

  • 03.06.2019, 11:21
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wielki pożar PSZOK-u
W niedzielę, 2 czerwca, po godz. 6.00 zauważono pożar Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Staroprzygodzkiej. W akcji gaśniczej brało udział 25 jednostek straży pożarnej.

Na PSZOK-u przy ul. Staroprzygodzkiej zapaliły się odpady wielogabarytowe oraz składowane tam stare opony. Po kilku godzinach pożar został opanowany, dogaszanie trwało do późnych godzin nocnych. Jak zapewnili strażacy, ogień nikomu nie zagrażał i ewakuacja nie była konieczna. Trudno już mówić o przyczynach pożaru, ale po przejrzeniu monitoringu biegły wstępnie wykluczył celowe podpalenie. Cały czas pracuje miejski zespół zarządzania kryzysowego powołany przez prezydent Ostrowa Beatę Klimek. Jednocześnie trwają działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru.

Natomiast Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA informuje, że od 3 czerwca br. PSZOK przy ul Staroprzygodzkiej 121 w Ostrowie Wielkopolskim będzie nieczynny do odwołania. Mieszkańcy mogą korzystać z punktu PSZOK przy ul. Batorego 35 (wjazd od ul. Lotniczej).

Fot. UM Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe