Kalisz: Nowe boksy w schronisku

  • 02.06.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nowe boksy w schronisku
W schronisku dla bezdomnych zwierząt rozpoczęto budowę nowych boksów dla zwierząt. Zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Kalisza.

Teraz trwa wylewanie betonu pod konstrukcje nowych boksów. Będą one spełniać wszystkie wymogi ustawowe. Mają mieć wymiary 3 na 3 metry i być komfortowe dla czworonogów. 
- Ściany skrajne i działowe zostaną zbudowane z desek. Zadbaliśmy także o komfort zwierząt, dlatego 1/3 ściany frontowej również będzie wykonana z desek. Pozwoli to czworonogom na znalezienie cienia w okresie letnich upałów oraz zabezpieczy wejścia do bud w okresie zimowym przed śniegiem i zimnym wiatrem. Spadzisty dach będzie wykonany z ocynkowanej blachy trapezowej. Zależy nam na długowieczności takiego rozwiązania – tłumaczy Jacek Kołata, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu. 
Łączny koszt realizacji zadania to 65 tysięcy złotych. Wykonane zostanie z poszanowaniem istniejącej na terenie schroniska zieleni.
JK
Fot. Jacek Kołata 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe