Ostrów: Radny Sodkiewicz o ORE

  • 01.06.2019, 07:08 (aktualizacja 07.06.2019, 20:01)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Radny Sodkiewicz o ORE
Dynamiczny rozwój Ostrowskiego Rynku Energetycznego i rosnące zainteresowanie mieszkańców wskazał w interpelacji podczas Sesji Rady Miejskiej radny Arkadiusz Sodkiewicz (Przyjazne Miasto).

Radny Sodkiewicz zgłosił potrzebę uwzględnienia kolejnej grupy mieszkańców, szczególnie ulic Żwirki, Wigury, Młodzieżowej i Armii Krajowej, wśród przyłączanych odbiorców do budowanego w tym rejonie pierwszego odcinka miejskiej sieci ekologicznej energii.

- Mieszkańcy tych ulic zgłosili do mnie chęć korzystania z ostrowskiej zielonej energii - podkreśla radny Arkadiusz Sodkiewicz.

W odpowiedzi na interpelację prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek potwierdziła możliwość podłączenia od 1 stycznia 2020 roku mieszkańców wskazanych ulic do miejskiej sieci ekologicznej energii, która powstaje w ramach całego wielowymiarowego projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego realizowanego przez Centrum Rozwoju Komunalnego. Jest to projekt nowatorski i innowacyjny, już doceniany przez inne samorządy i branżowych ekspertów z całego kraju. Powstająca właśnie w Ostrowie sieć jest pierwszą miejską siecią ekologicznej energii w Polsce.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe