Ostrów: Zabezpieczyli narkotyki, amunicję i broń gazową

  • 29.05.2019, 17:10
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zabezpieczyli narkotyki, amunicję i broń gazową
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zabezpieczyli blisko kilogram MDMA i ponad 100 gramów amfetaminy. Zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Dodatkowo w mieszkaniu 22 i 26 latka kryminalni zabezpieczyli broń gazową i amunicję.

Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21-26 lat w związku z posiadaniem dużej ilości narkotyków. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli biały proszek i zbryloną jasno-brązową substancje. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i MDMA. Ponadto w miejscu zamieszkania 26-latka policjanci znaleźli kilkanaście sztuk amunicji, a u 22-latka ujawnili i zabezpieczyli broń gazową.
Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Ostrowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym tj, 21 i 26- latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających. Dodatkowo 26 i 22-latek usłyszeli zarzuty z art 263§2 KK: Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Dwóch zatrzymanych to mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego, trzeci mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec dwóch mężczyzn tymczasowy areszt, wobec kolejnego poręczenie majątkowe oraz dozór Policji.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a jeżeli w grę wchodzi ich znaczna ilość karą nawet do lat 10. Natomiast za nielegalne posiadanie broni grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe