Ostrów: Muzeum 3D wyróżnione

  • 29.05.2019, 12:40 (aktualizacja 30.05.2019, 07:39)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Muzeum 3D wyróżnione
Ostrowskie Muzeum 3D znalazło się w gronie laureatów 39. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2018. Uroczysta gala odbyła się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Konkurs ten organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Jury w składzie: Przemysław Głowacki, mgr inż. Marcin Krawczyk, dr hab. Piotr Kwiatkowski, Hanna Nowak-Radziejowska, Alicja de Rosset, Piotr Semka, dr Beata Skrzydlewska, dr hab. inż. Krzysztof Wisłocki, prof. dr hab. Wojciech Włodarczyk oraz Dorota Ząbkowska oceniało wydarzenia muzealne w sześciu kategoriach: konserwacja i ochrona dziedzictwa narodowego, edukacja, projekty naukowo-badawcze, nowe i zmodernizowane wystawy stałe, wystawy czasowe oraz zarządzanie.
Ostrowskie muzeum zostało dostrzeżone w kategorii ,,Nowe i zmodernizowane wystawy stałe" obok Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Okręgowego w Toruniu.
- Warto zaznaczyć, że byliśmy jedynym muzeum w Wielkopolsce nominowanym do tej prestiżowej nagrody - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - Szczególne słowa podziękowań dla dyrektora Witolda Banacha wraz z zespołem za pomysł i przygotowanie wystawy oraz dla pracowników Urzędu Miejskiego, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu kulturalnego. Dzięki wspólnej pracy udało nam się urzeczywistnić marzenia.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe