Ostrów: Piesza potrącona na przejściu

  • 05.04.2017, 01:15 (aktualizacja 05.04.2017, 08:29)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Piesza potrącona na przejściu
3 marca tuż przed godziną 16.00, na przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego, została potrącona 61-letnia kobieta. Trafiła do ostrowskiego szpitala. Kierowca był trzeźwy, ale za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

3 marca około godziny 15:55 dyżurny ostrowskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że 38-letni kierowca jadąc ulicą Wojska Polskiego w kierunku ulicy Raszkowskiej będąc na lewym pasie ruchu, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszą idącą z prawej strony przejścia. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że oboje byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Przypominamy: Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie. I to właśnie one mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem, czy motocyklem. Nasze szanse jako pieszych znacznie wzrastają, gdy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski. Pamiętajmy, że przejścia dla pieszych są miejscami szczególnymi, w obrębie których należy zawsze zachować wyjątkową czujność i ostrożność. Pieszy z kolei zanim wejdzie na przejście powinien upewnić się, że może bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. W tym miejscu apel do kierujących pojazdami, aby zwiększyć swoją uwagę podczas jazdy właśnie na tzw. niechronionych uczestników dróg tj. pieszych,rowerzystów. Pamiętajmy, że u tych właśnie osób w momencie wypadku drogowego odnotujemy najpoważniejsze obrażenia ciała. Pamiętajmy, siedząc za kierownicą odpowiadamy za swoje życie i zdrowie oraz innych. KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe