Powiat Ostrowski: Nowe miejsca rekreacji i aktywności ruchowej

  • 29.05.2019, 09:52
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowe miejsca rekreacji i aktywności ruchowej
OSA to dwuletni rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowej związany z budową Otwartych Stref Aktywności - przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych miejsc rekreacji i aktywności ruchowej, mających sprzyjać integracji mieszkańców oraz spędzaniu czasu wolnego w sposób czynny.

W tegorocznej edycji konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach tegoż właśnie programu Gminie i Miastu Nowe Skalmierzyce udało się pozyskać blisko 125 tys. zł, czyli połowę szacowanej na 250 tys. zł inwestycji, w ramach której Otwarte Strefy Aktywności powstaną na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach – na terenie pomiędzy wejściem a budynkiem infrastruktury technicznej (tzw. pawilon), na placu przy strażnicy OSP w Boczkowie oraz przy świetlicy wiejskiej w Kurowie.

Pierwszy z kompleksów OSA, ten na miejskim stadionie, powstanie w wariancie podstawowym. Zakłada on wyposażenie terenu elementy strefy relaksu, na którą złożą się ławka ze stołem do gry w szachy oraz piłkarzyki integracyjne (przystosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich) a także elementy siłowni terenowej – wioślarz, twister, wyciąg, drabinka, wahadło oraz rowerek. Całość uzupełni mała architektura typu ławki i stojak na rowery oraz nasadzenia zieleni.

Strefy aktywności, które zaplanowano w Boczkowie i Kurowie, zagospodarowane będą tymi samymi co wyżej elementami strefy relaksu, siłowni i małej architektury, dodatkowo zaś wzbogacone zostaną o place zabaw o charakterze sprawnościowym. Złożą się na nie huśtawka wagowa, podwójny bujak oraz zestaw ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową czy grą edukacyjną.

- Cieszy mnie, że gama wielu funkcji i możliwości, jakie stworzymy mieszkańcom poprzez Otwarte Stefy Aktywności jest duża. Ze względu na różnorodność zamontowanych tu urządzeń będą z nich mogły skorzystać osoby w każdym wieku oraz o różnej sprawności fizycznej, w tym również niepełnosprawni - mówi burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

MK

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe