Boks: Olimpijskie medale pięściarzy Ziętek Team

  • 29.05.2019, 08:22
  • Ryszard Binczak
Boks: Olimpijskie medale pięściarzy Ziętek Team
Złoto i srebro to zdobycze reprezentantów klubu Ziętek Team podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Na podium stanęli Sebastian Kusz i Julia Kabzińska.

Zawody rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wzięło w nich udział 104 zawodników z 68 klubów z całej Polski. Klub ZIĘTEK Team reprezentowali Julia Kabzińska w kategorii wagowej do 50 kg oraz Sebastian Kusz w kategorii do 75 kg.

- Julia wróciła z olimpiady ze srebrnym medalem. W walce o finał pokonała Justynę Bednarek z klubu PTB Tiger Tarnów. Niestety w finale przegrała na punkty z Julią Wasiakowską z WKB Gryf Wejherowo – informuje trener Mariusz Ziętek.

Po raz kolejny wysoką formę zaprezentował Sebastian Kusz. W pierwszej walce pokonał na punkty Jakuba Marcinkiewicza z klubu Box Garda Marki, a w walce o finał w pięknym stylu zwyciężył pojedynek z Błażejem Dunajskim reprezentującym LKB ORKAN Lębork.

- W finałowym starciu Sebastian dał pokaz świetnego, technicznego boksu pokonując Adriana Mozera z GUKS Carbo Gliwice i tym samym zdobywając złoty medal – dodaje szkoleniowiec Ziętek Team.

KZ

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe