Powiat Ostrowski: Koncert przy ruinach

  • 28.05.2019, 16:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Koncert przy ruinach
Już po raz siódmy odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej koło Raszkowa.

 W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się tym razem poznański Zespół Wokalny "Affabre Concinui". W programie znalazły się utwory różnych epok i stylów muzycznych: począwszy od muzyki religijnej epoki odrodzenia a także XX i XXI wieku, poprzez średniowieczne madrygały, utwory Vivaldiego, Bacha, Chopina czy Moniuszki aż do współczesnych utworów rozrywkowych - świetnie zaaranżowanych i oddających klimat oryginałów. A wszystko wyśpiewane "idealnie współbrzmiąc" bo to właśnie oznaczają słowa "affabre concinui". Całość złożyła się na bardzo urokliwy, muzyczny wieczór, w którym uczestniczyło około 300 osób.
Koncert zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury a także środkom Powiatu Ostrowskiego i firmy Weko Polska Sp. z o.o. we współpracy z Gminą i Miastem Raszków oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieganinie.
KM
Fot: Andrzej Jarmuszczak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe