Ostrów: Za kierownicą z 4 promilami alkoholu

  • 28.05.2019, 07:56
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Za kierownicą z 4 promilami alkoholu
Coraz częściej kierowcy nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy na ,,podwójnym gazie". Efektem takiej społecznej reakcji jest kolejne obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Jak się okazało, osobowym fiatem kierował mężczyzna, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

W ubiegłym tygodniu, po godzinie 10.00 oficer dyżurny ostrowskiej komendy został poinformowany o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego. Jak ustalili mundurowi, świadek jadący swoim samochodem w kierunku Raszkowa zauważył z przeciwnego kierunku osobowego fiata. Jego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność 29-latka. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, mężczyzna zawrócił i postanowił zatrzymać ten pojazd.
Mężczyzna wjechał w ulicę Orzechową i zatrzymał się przy sklepie. Wtedy 29-latek wraz z innym mężczyzną uniemożliwili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. O sytuacji zostali powiadomieni policjanci. Badanie stanu trzeźwości pokazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie kierującego. Jego dalsza jazda w takim stanie mogła zakończyć się tragedią, i to nie tylko dla niego. Teraz 45- latek z Ostrowa Wielkopolskiego odpowie przed sądem.
Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzn. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.
KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe