Ostrów: Ponad setka

  • 27.05.2019, 07:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ponad setka
Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie bierze udział w projekcie pt. „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 r. przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską we współpracy z zainteresowanymi samorządami, pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo z terenu województwa wielkopolskiego.

Uczniowie ZSB-E biorący udział w projekcie są także zarejestrowani w systemie zawodowcy. Poprzez zarejestrowanie się w systemie i założenie profilu kompetencyjnego mają możliwość znalezienia praktyk, staży, pracy zgodnych z umiejętnościami, a nie tylko zawodem. Przygotowanie CV dla pracodawcy odbywa się w oparciu o łatwą opcję zaznaczenia umiejętności z gotowej, dostępnej w systemie listy. System wskazuje oferty pracy, praktyk, staży najbardziej dopasowane do profilu ucznia lub uczennicy, który/a samodzielnie podejmuje decyzję o chęci kontaktu z pracodawcą.

- Od 2014 r. już ponad 100 uczniów uczestniczyło w płatnych stażach w zawodach technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa. Nasi uczniowie realizują staże w najlepszych firmach pod okiem wykwalifikowanych pracodawców, na wysokiej jakości sprzęcie. Młodzież uczestnicząca w stażach ma ułatwione rozpoczęcie kariery zawodowej po zakończeniu nauki w szkole, a także możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania do lokalnego rynku pracy poprzez odbycie dodatkowego stażu, wykraczającego poza zakres kształcenia praktycznego. – powiedział wicedyrektor ZSB-E, Maciej Sikora

Dodatkowo w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” ostrowska „budowlanka” została doposażona w 10 nowoczesnych zestawów komputerowych, na których realizowane są zajęcia z nauki programów AutoCad, GeoInfo, Norma, C-Geo. Udział w projekcie stanowi szczególne wyróżnienie dla uczniów wybranych klas, którzy dzięki temu korzystają z wielu form wsparcia.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe