Powiat Ostrowski: „Wielka wyżerka” we Wtórku

  • 24.05.2019, 16:25
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: „Wielka wyżerka” we Wtórku
Pod znakiem atrakcji kulinarnych stał festyn rodzinny przygotowany przez miejscowe Rady Sołeckie i sołtysów: Wtórku - Ryszarda Ryfę i Sadowia – Katarzynę Bogusławską oraz Koło Gospodyń Wiejskich i szkołę. Największą atrakcją było wspólne przygotowywanie posiłków oraz ich degustacja.

Na podwórzu przy remizie strażackiej we Wtórku stanął wielki namiot, który po odprawieniu w sali wiejskiej mszy świętej, szybko wypełnił się gośćmi. Organizatorzy, z sołtysem Wtórku Ryszardem Ryfą na czele, przygotowali specjalne stoiska kulinarne, na których z dostarczonych , głównie lokalnych produktów spożywczych, odpowiednie grupy przygotowywały ciekawe posiłki.

W rolę kucharzy wcielili się przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej z różnych klas, a nawet księża i zakonnicy z Sadowia i okolic. Na każdym ze stoisk przygotowano inną potrawę, którą później częstowano wszystkich chętnych. Spod sprawnych rąk młodych kucharzy wyszły więc smakowite szaszłyki owocowe, kiełbasa z grilla, sałatki, placki ziemniaczane i inne smakołyki.

Na najmłodszych czekały dodatkowe atrakcje w postaci zabawy na dmuchanych zamkach, gier i zabaw z dobrze znanym klaunem Czesiem oraz konkurencje sprawnościowe przygotowane przez miejscowych entuzjastów tenisa stołowego.

Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna.

JW

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe