Kalisz: Dwaj nieodpowiedzialni kierowcy

  • 23.05.2019, 05:14
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Dwaj nieodpowiedzialni kierowcy
Nawet dwa lata więzienia grożą 53-latkowi, który będąc w stanie nietrzeźwości jeździł po drodze publicznej pojazdem służącym do koszenia trawy. Odpowiedzialności nie uniknie również jego kolega, który przyjechał na miejsce zabezpieczyć maszynę. Okazało się, że 48-latek nie stosuje się do orzeczeń sądu. Auto którym przyjechał nie było wyposażone w blokadę alkoholową.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał informację, o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał kosić trawę w rejonie ulicy Górnośląskiej. Na miejscu okazało się, że 53-latek pojazdem służący do koszenia trawy poruszał się po chodniku i trawniku znajdującym się przy jezdni. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) pojazdem mechanicznym, w ruchu lądowym stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.
Na miejsce przyjechał kolega 53-latka, który miał zabezpieczyć nietypowy pojazd. W trakcie legitymowania okazało się, że wobec 48-latka orzeczono czteroletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dokument prawa jazdy za zgodą sądu został zwrócony kierowcy wcześniej wraz z adnotacją „69”. Ten rodzaj kodu wpisany jest do dokumentów osób, które mogą prowadzić tylko te pojazdy, które wyposażone są w blokadę alkoholową. Ponieważ ford za kierownicą którego siedział kaliszanin nie był wyposażony w alkoblokadę, policjanci zatrzymali prawo jazdy 48-latkowi. Teraz mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za niestosowanie się do orzeczenia sądu. To przestępstwo zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Kalisz
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe