Ostrów: Prezydent Wenta podpatruje ostrowskie rozwiązania

  • 21.05.2019, 18:52 (aktualizacja 28.05.2019, 07:24)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Prezydent Wenta podpatruje ostrowskie rozwiązania
W Ostrowie z wizytą studyjną ,,Ostrów Wielkopolski - Kielce - Miasto Nowoczesnej Gospodarki Komunalnej", gości były trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, a obecnie prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Prezydent Bogdan Wenta przyjechał do Ostrowa, by wraz ze swoimi współpracownikami z urzędu oraz miejskich spółek, zapoznać się z funkcjonowaniem holdingu ostrowskich spółek. Kielecka delegacja interesowała się nowoczesnymi rozwiązaniami wdrożonymi w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, za którymi stoi prezes tej spółki Jan Grześkowiak. Bogdan Wenta nie ukrywał, że jest pod dużym wrażeniem jak w Ostrowie produkuje się własną zieloną energię. Bardzo podobał mu się pomysł, który w szczegółach przedstawił mu prezes Centrum Rozwoju Komunalnego Bartosz Ziółkowski, dotyczący budowy w mieście pierwszej w Polsce miejskiej sieci ekologicznej energii. Dzięki tej inwestycji pierwsi mieszkańcy Ostrowa otrzymają tańszy prąd już od stycznia 2020 roku.

Po wizycie w OZC prezydent Bogdan Wenta zwiedził ośrodek Piaski Szczygliczka, po którym kielecką delegację oprowadził prezes spółki CRK Zieleń i Rekreacja Wojciech Białas. Prezydent Kielc był pod dużym wrażeniem. Podobało mu się, że na terenie ośrodka można spędzić czas bardzo aktywnie i oferta skierowana do mieszkańców jest bardzo różnorodna.

- Cieszę się, że prezydent Beata Klimek wraz ze swoimi współpracownikami znalazła czas, by pokazać nam ostrowskie rozwiązania mające zastosowanie w gospodarce komunalnej – mówi prezydent Kielc. – Myślę, że wiele z nich będziemy mogli przenieść na nasz grunt.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kielczanka
Kielczanka 26.05.2019, 19:59
Bardzo się cieszę z podjętej współpracy!! Najgorsze są pierwsze kroki!!

Pozostałe