Kalisz: Zlot harcerskich seniorów

  • 22.05.2019, 05:03 (aktualizacja 23.05.2019, 17:55)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Zlot harcerskich seniorów
W Kaliszu gościła blisko 100-osobowa grupa uczestników Zlotu Wielkopolskiej Rady Starszyzny Harcerskiej i Seniorów. Oprócz kaliskich seniorów do miasta zjechały delegacje kręgów z Poznania, Leszna, Konina, Jarocina, Słupcy, Wschowy, Czerwonaka oraz Ostrowa.

Imprezę rozpoczął uroczysty apel na Głównym Rynku, a następnie spotkanie w sali recepcyjnej Ratusza, gdzie gości przywitał wiceprezydent Mateusz Podsadny. Był wspólny poczęstunek, krótki koncert chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia” oraz projekcja filmu „Ukryte gniazdo dynastii”, który wprowadził w kolejny punkt programu, czyli wspólne zwiedzanie miasta.
W ratuszu można było także obejrzeć okolicznościową wystawę. Na kilkunastu planszach zostały przedstawione elementy harcerskiej działalności i tradycji. Ostatnim akcentem zlotu było tradycyjne harcerskie ognisko na stanicy w Szałe. Nie mogło zabraknąć gawędy oraz śpiewanych przez wszystkich znanych harcerskich piosenek. Obrzędowy krąg i „Bratnie słowo” zakończyły kaliskie spotkanie harcerskich seniorów.
Gospodarzem wydarzenia, przy wsparciu ze strony Urzędu Miasta Kalisza, był Krąg „Żurawie” działający w kaliskim Hufcu ZHP, któremu od wielu lat przewodzi harcmistrzyni Urszula Góral, natomiast funkcję komandora zlotu powierzono hm. Januszowi Sibińskiemu.  Za gościnne przyjęcie i zapewniony program podziękował przewodniczący Wielkopolskiej Rady Starszyzny Harcerskiej i Seniorów hm. Paweł Napieralski.
Kręgi starszyzny harcerskiej i seniorów to w Związku Harcerstwa Polskiego miejsce ciągłej aktywności społecznej instruktorów, którzy pomimo swego wieku aktywnie uczestniczą w życiu organizacji, pełniąc niejednokrotnie ważne funkcje, włączają się w organizację wydarzeń dla zuchów i harcerzy, podejmują różne formy wolontariatu, a przede wszystkim dzielą się swoim bogatym doświadczeniem z młodszymi pokoleniami. Kręgi zrzeszone w Wielkopolskiej Radzie systematycznie spotykają się w różnych częściach naszego regionu, tym razem po raz pierwszy spotkały się w Kaliszu.
JS
Fot. Joanna Czajczyńska

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe