Pływanie: Julia Maik w krajowej czołówce

  • 22.05.2019, 04:53
  • Ryszard Binczak
Pływanie: Julia Maik w krajowej czołówce
Kolejne, bardzo udane starty ma na koncie Julia Maik, zawodniczka sekcji pływackiej KKS-u Kalisz. Podczas rozegranych w Olsztynie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu podopieczna Dominika Grudzińskiego trzykrotnie meldowała się w finałach „A”.

Na olsztyńskiej pływalni Aquasfera rywalizowało 780 zawodników ze 136 klubów. Sekcję pływacką KKS-u reprezentowało sześcioro zawodników, podopiecznych trenera Dominika Grudzińskiego: Julia Maik, Martyna Jakubczak, Julia Kantecka, Patryk Biskup, Eryk Adamczewski i Mikołaj Biedka. 
W zawodach kapitalnie spisała się Julia Maik, która trzykrotnie wystąpiła w finałach „A”. W kategorii seniorów, na 50 m stylem dowolnym, zajęła 7. miejsce w Polsce z wynikiem 26.28. To rezultat o zaledwie siedem setnych sekundy gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Kazaniu. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego była też dziesiąta na 100 m stylem dowolnym  (57.99) i na 100 m stylem grzbietowym (1:05.34). Zajęła też piątą lokatę w finale „B” wyścigu na dystansie 50 m stylem grzbietowym (30.46). W ostatecznym rozrachunku to piętnasty wynik w Polsce.  
- To naprawdę duży sukces, że tak młoda, 16-letnia zawodniczka zajęła tak eksponowane miejsca w rywalizacji z krajową czołówką seniorów. Do tego uzyskała bardzo wartościowe rezultaty, które dobrze wróżą w perspektywie rocznikowych Mistrzostw Polski Juniorów – podkreśla zadowolony z postawy swojej podopiecznej trener Dominik Grudziński. 

Pozostali zawodnicy zajmowali miejsca w trzeciej dziesiątce:
- Eryk Adamczewski – 22. miejsce na 50 m stylem dowolnym i 27. miejsce na 100 m stylem dowolnym,
- Julia Kantecka – 25. miejsce na 200 m stylem grzbietowym,
- Martyna Jakubczak – 28.miejsce na 50 i 100 m stylem grzbietowym.
O dobrym przygotowaniu pływaków KKS-u Kalisz do mistrzostw świadczy fakt, że  ustanowili oni aż czternaście rekordów życiowych:
- Julia Maik – 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 i 100 m stylem grzbietowym,
- Mikołaj Biedka – 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 m delfinem,
- Julia Kantecka – 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym,
- Eryk Adamczewski  - 100 i 200 m stylem dowolnym,
- Patryk Biskup – 50 m stylem dowolnym,
- Martyna Jakubczak – 50 m stylem grzbietowym.
Przygotowanie do zawodów i udział w nich możliwe były dzięki  dotacji z Urzędu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.
Fot. sekcja pływacka KKS-u Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe