Powiat Ostrowski: Elementy odblaskowe dla ostrowskiej policji

  • 21.05.2019, 08:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Elementy odblaskowe dla ostrowskiej policji
Dwa tysiące elementów odblaskowych trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ich zakup sfinansowała Gmina Ostrów Wielkopolski, a konkretnie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przekazane odblaski mają podwójny wymiar. Po pierwsze uczą najmłodszych bezpieczeństwa. To element zapewniający doskonałą widoczność, a - co za tym idzie - większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku. Po drugie znajdujące się na odblaskach hasło: Używkom mówię NIE! to element ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do uczniów. Odblaski trafią do najmłodszych mieszkańców naszej gminy, podczas specjalnych zajęć prowadzonych przez policję.

- Cieszę się, że możemy wesprzeć działania policji i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy - podkreślał wójt gminy Piotr Kuroszczyk podczas uroczystego spotkania.

Oficjalne przekazanie odblasków odbyło się w Urzędzie Gminy. W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Piotr Kuroszczyk, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z przewodniczącą Marią Bera, kierownik Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim asp.sztab. Przemysław Jankowski oraz nadkom. Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji ostrowskiej policji.

- Każdego roku Komisja wspiera policję, szczególnie wydział prewencji. W tym roku kupiliśmy elementy odblaskowe, o różnych kolorach i wielkości. Są opaski na rękę, elementy do zawieszenia na ubraniach, rowerach czy plecakach. W sumie wydaliśmy półtora tysiąca złotych. – podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe