Powiat Kaliski: Recytowali w Moskurni

  • 21.05.2019, 05:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Recytowali w Moskurni
W Szkole Podstawowej w Moskurni odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.

Organizatorkami konkursu były: Agnieszka Olek, Jolanta Buczkowska i Iwona Durman. Do artystycznych zmagań przystąpiło 9 uczniów ze szkół w Koźminku, Nowym Nakwasinie i Moskurni. Każdy z uczestników wykazał się piękną deklamacją wybranego przez siebie wiersza. Ocenie podlegały opanowanie pamięciowe, interpretacja utworu, tempo recytacji, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach: klasy I, II i III.

Jury pracowało w składzie: Małgorzata Kraszkiewicz – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej – ODN Kalisz, Jolanta Mruk - Jaźwiecka - nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku, Natalia Sobczak - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Koźminku. Zwycięzcom konkursu dyrektor szkoły Magdalena Skowron wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Wójta Gminy Koźminek Iwonę Michniewicz. Laureaci pierwszych miejsca będą reprezentowali gminę Koźminek podczas XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Kaliszu, który odbędzie się 5 czerwca 2019 r.

Wyniki: klasa I - 1. Michał Kowalski - SP w Moskurni, 2. Oskar Wojsa - SP w Koźminku, 3. Julia Chałęza – SP w Nowym Nakwasinie; klasa II – 1. Marcelina Miklas - SP w Koźminku, 2. Wiktoria Zdunek – SP w Nowym Nakwasinie, 3. Kinga Marciniak - SP w Moskurni; klasa III – 1. Antoni Cholajda - SP w Koźminku, 2. Zuzanna Pogorzelec - SP w Moskurni, 3. Maja Jarych - SP w Nowym Nakwasinie

JB

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe