Kalisz: Policjant czujny po służbie

  • 19.05.2019, 13:52
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Policjant czujny po służbie
O wyjątkowym pechu może mówić para, która okradła jeden z kaliskich marketów. Nie wiedzieli, że ich poczynania obserwuje, będący po służbie funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego.

Będący po służbie funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego zauważył kobietę i mężczyznę, którzy wchodzili do jednego z pustostanów. Podejrzenia policjanta wzbudziły duże kartony, które niosła para. Podejrzewał, że przedmioty znajdujące się wewnątrz mogą pochodzić z kradzieży. Mężczyzna był znany policjantowi w związku wcześniej prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi kradzieżami. Policjant powiadomił o swoich podejrzeniach oficera dyżurnego kaliskiej jednostki. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Okazało się, że w kartonach, które niosła para znajdują się ekspresy do kawy. Mundurowi błyskawicznie ustalili sklep, z którego skradziono urządzenia.
23-letnia kobieta oraz 27-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się sprawą, to nie jedyne przestępstwa na koncie pary. Tego samego dnia na terenie innego marketu para ukradła blisko 70 par markowych skarpet o łącznej wartości 1300 złotych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe