Ostrów: Arena Ostrów – raport z budowy

  • 16.05.2019, 13:34 (aktualizacja 20.05.2019, 11:26)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Arena Ostrów – raport z budowy
Trwają prace na terenie budowy hali widowiskowo – sportowej. Obecnie przygotowywany jest grunt pod utworzenie miejsc parkingowych. Kolejne prace to wykonanie zbrojenia pod część fundamentów.

Teren przy ulicy Wojska Polskiego został ogrodzony, pojawiło się już mnóstwo ciężkiego sprzętu. Jednak, jak zapewnia wykonawca inwestycji, będzie go jeszcze więcej.
- Ostrowska hala to ogromna, warta ponad 31 milionów złotych, inwestycja. Jedna z najważniejszych w obecnej kadencji, ale również w całej historii ostrowskiego samorządu. Każdy kolejny dzień robót przybliża nas do dnia zakończenia budowy Areny Ostrów, który zaplanowany został na 31 sierpnia 2020 roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Wykonawca rozpoczął prace na początku maja tego roku. Od tej pory wykonano: ogrodzenie i zaplecze budowy, zdemontowano część istniejącego utwardzenia terenu, wymianę gruntu (około 2 m nasypu niekontrolowanego), wykopy pod część fundamentów, usunięta została kolizja z ciepłociągiem OZC, rozpoczęto przygotowanie przyłączy wod-kan, rozpoczęto przygotowanie terenu pod nowy parking, w trakcie przygotowania są żelbetowe i stalowe elementy prefabrykowane pod konstrukcję hali.
W najbliższych dniach na teren budowy dostarczone zostanie zbrojenie pod część fundamentów. Po wykonaniu wykopów planowane jest wykonanie warstwy betonu podkładowego, a następnie ustawienie zbrojenia w wykopach. Po odbiorze wykonanych zbrojeń wykonawca przystąpi do betonowania pierwszej części fundamentów. Równocześnie nadal będą trwały prace związane z wymianą gruntu i przygotowaniem terenu pod nowy parking.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe