Powiat Ostrowski: 90-lecie OSP Moszczanka

  • 17.05.2019, 04:56
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: 90-lecie OSP Moszczanka
W Moszczance odbyły się obchody Miejsko-Gminnego Dnia Strażaka połączone z 90-leciem OSP Moszczanka. Tego dnia przekazany został też oficjalnie miejscowej jednostce samochód ratownictwa technicznego marki „FORD - Transit”.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele parafialnym w Skrzebowej, po której główne uroczystości odbyły się w świetlicy wiejskiej w Moszczance. Wszystkich zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się burmistrz Jacek Bartczak, wiceburmistrz Piotr Rokicki, starosta ostrowski Paweł Rajski, ks. prob. Rafał Kryś, radni Katarzyna Spiżak, Maria Tomaszewska i Karol Marszał, wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Ostrowie Wielkopolskim Andrzej Morta i Andrzej Frąszczak, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Marian Janiak oraz delegacje innych jednostek OSP, powitał prezes jednostki OSP Moszczanka Marcin Molka.

Jednym z punktów programu były odznaczenia: Złoty medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali Hieronim Jędrzejak i Jacek Bartczak; Odznaką Strażaka Wzorowego uhonorowani zostali Dawid Rachwalski oraz Radosław Kruszyk; odznaki za wysługę 40 lat otrzymali Zbigniew Kmiecik i Stanisław Maciak, za wysługę 25 lat Maciej Smoliński a za wysługę 10 lat Michał Maciak, Mateusz Maciak i Robert Błocisz.

Bardzo ważnym dla całej jednostki OSP Moszczanka był moment przekazania samochodu ratownictwa technicznego marki „FORD - Transit” przez burmistrza Jacka Bartczaka. Rodzicami chrzestnymi pojazdu zostali Katarzyna Spiżak i Zbigniew Kmiecik. Burmistrz podziękował Radzie Gminy i Miasta Raszków za kolejny – piętnasty – samochód zakupiony dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Raszków.

Fot. Andrzej Jarmuszczak

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe