Kalisz: Rozmawiali o kształceniu zawodowym

  • 16.05.2019, 04:56
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Rozmawiali o kształceniu zawodowym
Absolwenci kaliskich szkół zawodowych i technicznych mogą znaleźć pracę w innowacyjnych zakładach produkcyjnych, n.in. przemysłu lotniczego. Zapotrzebowanie na dobrze wykształconych fachowców jest w tym sektorze bardzo duże.

Co zrobić, by młodzi ludzie wybierali kształcenie zawodowe na różnych jego poziomach? Jak kształcić w zawodzie, by absolwenci zdobyli niezbędne na współczesnym rynku pracy umiejętności? Między innymi o tych tematach prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek rozmawiali z przedstawicielami Wielkopolskiego Klastra Lotniczego oraz szkół i placówek kształcenia zawodowego podczas spotkaniu zespołu ds. edukacji technicznej i zawodowej. Spotkanie odbyło się w siedzibie Pratt & Whitney Kalisz.
- Dzisiejsze spotkanie jest bardzo ważne, wspólnie musimy wypracować sposób, który pozwoli na dopasowanie systemu szkolnictwa do potrzeb rynku pracy tak, by absolwenci byli w pełni wykwalifikowani i gotowi do wykonywania zawodu – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.
Wojciech Wasik, prezes Wielkopolskiego Klastra Lotniczego podkreślił konieczność koordynacji wielu cennych działań realizowanych w Kaliszu przez różne instytucje prowadzące i promujące kształcenie zawodowe.
Spotkania zespołu ds. edukacji technicznej i zawodowej mają odbywać się regularnie i prowadzić do wypracowania wspólnej wizji promocji potencjału gospodarczego Kalisza oraz inwestujących w mieście firm oferujących miejsca pracy dla specjalistów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe