Powiat Kaliski: ,,Złoty Laur" dla stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej

  • 15.05.2019, 05:31 (aktualizacja 16.05.2019, 14:39)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: ,,Złoty Laur" dla stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi…
Duży sukces osiągnęło współpracujące z powiatem kaliskim stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej.

Podczas odbywającego się w Warszawie, VIII Zjazdu Towarzystwa Inicjatyw Społecznych "Nowy Świat", stowarzyszeniu przyznano "Złoty Laur" za wieloletni wkład w rozwój przedsiębiorczości, samorządu gospodarczego i wspieranie inicjatyw społecznych. Nagrodę odebrała prezes stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej Wioletta Przybylska i starosta kaliski Krzysztof Nosal.
VIII Zjazd Towarzystwa Inicjatyw Społecznych "Nowy Świat" miał wyjątkowy wymiar. Odbywał się bowiem w roku 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nagroda miałem zatem równie wyjątkowy, prestiżowy smak. Jeszcze przed wręczeniem wyróżnień, głoś zabrał dr Marek Prawda, były Ambasador RP a obecnie dyrektor przedstawicielstwa w Polsce Komisji Europejskiej. 
- To bardzo ważny rok i bardzo ważne wybory do Parlamentu Unii Europejskiej. Unia rozumie sens bycia razem, by radzić sobie z nowymi zagrożeniami. Świat jest dziś taki, że tylko działając wspólnie można wypracować dobre narzędzia - mówił.
Zadowolenia nie kryła również prezes stowarzyszenia Wioletta Przybylska, która nawiązała do słów dr Marka Prawdy oraz przedstawiła zgromadzonym szczegóły dotyczące realizowanych projektów 
- Serdecznie dziękujemy kapitule za ogromne wyróżnienie naszego stowarzyszenia i staroście kaliskiemu za nominację. Jak mówił ambasador podczas uroczystości Unia Europejska rozumie sens bycia razem, żeby walczyć z zagrożeniami obecnego świata, a stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej i powiat kaliski rozumieją również sens bycia razem by sprostać wszelkim wyzwaniom. Działamy edukacyjnie, ekologicznie, kulturowo i społecznie. Przez 11 lat istnienia stowarzyszenia zrealizowaliśmy ponad 35 projektów z dofinansowaniem różnych instytucji po to, żeby pomagać ludziom - mówi Wioletta Przybylska.
Podczas wręczania nagród obecny był również starosta kaliski Krzysztof Nosal, który podkreślał znaczenie funkcjonowania organizacji pozarządowych, które często są w stanie bardzo sprawnie rozwiązywać problemy i zaspokajać potrzeby społeczne. 
- Wszystkie trzy szczeble samorządu mają wiele działań, ale przyznacie, że jest wiele spraw, które są rozwiązywane przez organizację samorządowe, które robią to lepiej niż administracja. To właśnie mi przyświecało 11 lat temu, kiedy podczas pierwszego roku mojej kadencji jako starosty zdecydowałem, że warto takie stowarzyszenie zawiązać. To nie jest jedyna organizacja pozarządowa, która współpracuje z powiatem kaliskim, bo np. jeden z dwóch odmów dziecka, który działa w naszym powiecie kaliskim jest prowadzony również przez organizację pozarządową - mówi Krzysztof Nosal.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe