Ostrów: Płacił znalezioną kartą bankomatową

  • 15.05.2019, 05:12
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Płacił znalezioną kartą bankomatową
Ostrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który odpowie za dokonywanie i usiłowanie dokonania płatności znalezioną karta płatniczą.

8 maja, policjanci zostali poinformowani o zagubieniu karty płatniczej. Tego samego dnia, nieznana osoba, która kartę znalazła, postanowiła skorzystać z możliwości zakupów metodą zbliżeniową. W ten sposób sprawca dokonał płatności w różnych sklepach na łączna kwotę blisko 400 złotych.
Poinformowani o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania nieuczciwego znalazcy. Dwa dni później, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który posłużył się kartą. 27-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, tłumaczył policjantom, że znalazł kartę w rejonie parku i postanowił zrobić zakupy w różnych sklepach. Kupował jedzenie, alkohol i papierosy. Gdy zorientował się, że karta została zablokowana wyrzucił ją do śmietnika. 27-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Policjanci przypominają, że w przypadku utraty karty musimy ją jak najszybciej zastrzec. Numery telefonów do całodobowych central powiadamiania udostępniają nam nasze banki i wystawcy kart. Nośmy je zawsze przy sobie, najlepiej zapisane w telefonie komórkowym.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe