Sport: Dwa miejsca na podium

  • 14.05.2019, 11:19
  • Ryszard Binczak
Sport: Dwa miejsca na podium
Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy kaliskiego Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „ Szturwał”, którzy od 9 do 12 maja wystartowali w ogólnopolskich regatach windsurfingowych.

Na wodach w Krynicy Morskiej rozegrany został Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego we wszystkich klasach żeglarskich. Dla podopiecznych Moniki Niewiadomskiej i Marty Jackowskiej były to pierwsze regaty w nowym sezonie. Po zimowej przerwie i zgrupowaniu na ciepłych wodach przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta startujące w klasie Techno 4.0 do 12. roku życia. Bezkonkurencyjna była Maria Rudowicz, która zajęła 1. miejsce, a jej klubowa koleżanka Gabrysia Rudyk była 2. W starszej klasie Techno 5,8 do 13. roku życia Jan Siepracki zakończył regaty na 7. miejscu, a Krystian Jesion był 10. Wiktoria Wojciechowska w kategorii dziewcząt do 13. roku życia zajęła 5. miejsce.
Przed kaliskimi zawodnikami intensywne miesiące treningów, zgrupowań oraz konsultacji startowych. Najbliższy sprawdzian formy odbędzie się podczas International Windsurfing Regatta, w dniach od 31 maja do 2 czerwca na akwenie Szałe koło Kalisza.
UJKS "Szturwał" Kalisz 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe