Lekkoatletyka: „Życiówki” w Toruniu

  • 14.05.2019, 09:26
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: „Życiówki” w Toruniu
Udane starty podczas rozegranego w minioną niedzielę w Toruniu mityngu lekkoatletycznego odnotowali reprezentanci UKS 12 Kalisz. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

Przy bardzo złej, wietrznej i deszczowej aurze, świetnie spisali się podopieczni trenera Roberta Kurzajczyka. Mimo przenikliwego zimna, które jest wrogiem sprinterów, wszyscy stanęli na wysokości zadania uzyskując nowe rekordy życiowe. W biegu na 100 m najlepszy czas odnotowała Maja Łyskowka (12.79), nieznacznie słabszy wynik uzyskała Julia Bogusz (13.91). Z kolei Julia Goździewicz dystans 300 m pokonała w czasie 44.92. Wszystkie zawodniczki startowały w kategorii młodzika.

- Na uwagę zasługuje zwłaszcza wynik Mai Łyskowki, który jest obecnie trzecim wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej – podkreśla trener Paweł Wiśniewski.

W grupie juniora młodszego rywalizował Kacper Górski, który w biegu na 300 m uzyskał czas 39.42. Do współzawodnictwa w biegu na 600 m przystąpił natomiast Jan Nowak, ale po pokonaniu niespełna 1/3 dystansu pojawiły się problemy z obuwiem. Kaliszanin wprawdzie ukończył bieg, ale o dobrym wyniku nie mogło być mowy. Ostatecznie uzyskał czas 1.36.52.

 

www.kalisz.pl , fot. UKS 12 Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe