Ostrów: Ostrowianie oddali tysiące butelek

  • 14.05.2019, 05:12
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrowianie oddali tysiące butelek
Była to już piąta edycja akcji „drzewka za butelki”, która zorganizowana została podczas miejskiego festynu majOSTaszki. Każdy z mieszkańców, który dostarczył minimum 10 plastikowych butelek PET otrzymał sadzonki drzewka ozdobnego.

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET.
- Każdego roku akcja jest znakomicie odbierana przez naszych mieszkańców, których z roku na rok jest coraz więcej. Już na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem wydawania drzewek, ustawiła się długa kolejka. Ostrowianie pozbywają się niepotrzebnych butelek, a w zamian dostają zielone drzewka do swoich ogrodów. To cieszy. Uczymy się segregowania odpadów, by nie trafiały do lasów, pieców, a do recyklingu - mówi prezydent Beata Klimek.
W tym roku jednak zbierane były nie tylko butelki. W zamian za niesprawny drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny, czy drobne AGD można było otrzymać sadzonki kwiatów.
- Ta akcja również cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wydaliśmy około sześćset żywotników oraz pięćset kwiatów. Mnóstwo osób zapewniło, że zaczyna zbierać butelki i sprzęt już na kolejny rok – zapewnia Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.
Podczas ostrowskich majOSTaszków zebrano 440 kg plastikowych butelek, 245,5 kg odpadów elektrycznych i elektronicznych. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe