Powiat Kaliski: Budowa drogi z Nadleśnictwem

  • 13.05.2019, 05:13 (aktualizacja 14.05.2019, 06:28)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Budowa drogi z Nadleśnictwem
Powiat kaliski przebuduje drogę powiatową razem z Nadleśnictwem Kalisz.

Starosta kaliski Krzysztof Nosal, wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy podpisali umowę z wykonawcą - Przedsiębiorstwem  Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu na przebudowę drogi  na odcinku Brzeziny - Sobiesęki Drugie - etap III. Na plac budowy firma weszła 13 maja 2019 roku, a prace będą wykonane, zgodnie z umową, do 29 sierpnia br. Zatem kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami na trasie podczas robót drogowych.
- Przebudowana trasa będzie wiodła przez malowniczy terem Nadleśnictwa Kalisz od miejscowości Sobiesęki Drugie do Brzezin, w okolicy szkółki drzew nadleśnictwa i stawów z ptactwem. To będzie doskonała trasa dla rowerzystów podróżujących między gminą Szczytniki, a Brzeziny. Z korzyścią dla kierowców oraz dla samego Nadleśnictwa, które będzie mieć dobrą trasę do transportu drewna - mówi starosta kaliski Krzysztof Nosal.
Koszt wykonanych prac po przetargu wynosił będzie 733.227 zł, a  538 tys. zł dofinansowania pochodzić będzie z budżetu Nadleśnictwa. Natomiast długość przebudowanej trasy to  1,350 km.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe