Ostrów: INVICTA realizuje miejski program dofinansowania zabiegów in vitro

  • 11.05.2019, 07:13 (aktualizacja 14.05.2019, 06:27)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: INVICTA realizuje miejski program dofinansowania zabiegów in vitro
Blisko 46 par z Ostrowa Wielkopolskiego może uzyskać pomoc w staraniach o potomstwo i skorzystać z dofinansowania do leczenia niepłodności, w ramach programu miejskiego rozpisanego na lata 2017 - 2019. Zostały jeszcze wolne miejsca, dlatego warto się spieszyć.

Zgodnie z założeniami programu przewiduje się dofinansowanie w wysokości ok. 5000 zł do procedury in vitro z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych partnerów bądź komórek rozrodczych lub zarodków od anonimowych dawców.
Maksymalnie dopuszcza się jedno podejście do zabiegu. Koszty wynikające np. z konieczności przeprowadzenia m.in. badań laboratoryjnych, dodatkowych konsultacji specjalistycznych, procedur uzupełniających terapię (diagnostycznych, zabiegowych, embriologicznych) pozostają po stronie pary. Dopłata stanowi jednak istotne odciążenie budżetu leczenia.
- Prowadząc leczenie w naszej klinice we Wrocławiu pomagamy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego w spełnianiu marzeń o rodzinie. Bardzo cieszy to, że dzięki inicjatywie Miasta jeszcze więcej par zyska dostęp do zaawansowanego leczenia. Dla wielu z nich zabieg in vitro to jedyna szansa na poczęcie dziecka – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. – I większość doczeka się potomstwa, o ile podda się specjalistycznej terapii i będzie pod fachową opieką.

O realizatorze programu
Pacjenci zainteresowani dofinansowaniem leczenia mogą się zgłaszać do Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA, która wybrana została realizatorem programu. Ośrodek posiada ponad 18-letnie doświadczenie w kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności. Dzięki autorskim rozwiązaniom i innowacyjnym metodom, w Klinice skuteczność zabiegów in vitro u pacjentek do 35 roku życia sięga nawet 72% (średnia krajowa wynosi ok. 40%). INVICTA posiada własne Laboratoria Medyczne, w tym Laboratorium Genetyczne, co umożliwia spersonalizowanie diagnostyki i profilowanie badań pod kątem potrzeb prowadzenia leczenia niepłodności. Prowadzi również wiodący ośrodek badawczo-rozwojowy, zajmujący się poszerzaniem wiedzy nt. skutecznych terapii zaburzeń płodności i opracowywaniem innowacyjnych metod w tym obszarze.
Lokalizacja
Placówka we Wrocławiu mieści się w nowoczesnym lokalu przy ul. Grabiszyńskiej 186/1b, na I piętrze budynku Login City. Klinika jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (windy, pomieszczenia, łazienki i ciągi komunikacyjne przystosowane są do swobodnego poruszania się osób na wózkach inwalidzkich). Pomieszczenia są całkowicie oddzielone od innych lokali w budynku i posiadają własną wyodrębnioną recepcję zapewniając  pacjentom komfort  i intymność. Jest to bardzo dobrze skomunikowana część Wrocławia, w dzielnicy Wrocław-Fabryczna. Pacjenci mogą w łatwy sposób dotrzeć do placówki środkami komunikacji miejskiej zarówno z dworca PKP i PKS oraz z lotniska. Do ich dyspozycji jest też przestronny parking w pobliżu budynku Login City (za Centrum Historii Zajezdnia).
Kontakt
Pacjenci zainteresowani udziałem w programie mogą skontaktować się z personelem Kliniki INVICTA:
·       telefonicznie: 58 58 58 801
·       przez czata i aplikację Call page na stronie www.klinikainvicta.pl
·       przez formularz na stronie: https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-w-ostrowie-wielkopolskim-2017-2019/
·       osobiście w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA, przy ul. Grabiszyńskiej 186/1b
Dla kogo program?
Udział w programie będzie wymagał spełnienia kryteriów formalnych i kwalifikacji medycznej. Propozycja kierowana jest do par, które:
·       pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim,
·       bezskutecznie starają się o dziecko i mają wskazania do procedury in vitro
·       mieszkają na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Dodatkowo:
·       kobieta powinna mieć nie więcej niż 40 lat (dopuszcza się kwalifikację kobiet do 45 roku życia                            w przypadku dobrze rokującej rezerwy jajnikowej lub przy procedurach biorstwa komórek jajowych lub zarodka)
·       poziom hormonu AMH u pacjentki musi wynosić minimum 0,7 ng/ml
Warunkiem udziału w programie jest stwierdzona przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie.
Pacjenci w Klinice podpisują odpowiednie dokumenty i oświadczenia, m.in. o pozostawaniu w związku i zamieszkiwaniu na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, zgodę na przetwarzanie danych, zgodę na przeprowadzenie leczenia.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-w-ostrowie-wielkopolskim-2017-2019/
Harmonogram
Program jest realizowany do końca 2019 roku. O możliwości skorzystania z dopłat będzie decydowała możliwość kwalifikacji i kolejność zgłoszeń.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe