Ostrów: Wyróżnienie uczennicy „Siódemki”

  • 11.05.2019, 08:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wyróżnienie uczennicy „Siódemki”
Marta Szymczak, uczennica klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Ostrowa została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka.

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku był organizatorem XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka. Celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do twórczości literackiej, pobudzenie wrażliwości poetyckiej i promowanie młodych talentów. W tegorocznej edycji konkursu w kategorii szkół podstawowych przyznano trzy główne miejsca i trzynaście wyróżnień. W konkursie wzięło udział 123 młodych autorów z całej Polski. Wśród wyróżnionych tekstów znalazł się wiersz „ Nasze dziewczyny” autorstwa Marty Szymczak - uczennicy klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Ostrowa Wielkopolskiego. Jury w składzie: Ewa Gruca- dziennikarka, miłośniczka literatury dziecięcej i Maciej Woźniak- poeta, eseista, krytyk literacki, dostrzegło w tekście Marty oryginalną treść, humor i bogactwo środków językowych. Marta ukazała w swoim wierszu to, że każda dziewczyna może realizować w życiu upragnione marzenia i stawiać przed sobą najtrudniejsze cele. Nagrodzone w konkursie utwory zostaną wydane przez organizatorów
w tomiku poetyckim ,,Randka z Erato”. Gratulujemy Marcie sukcesu, życzymy wytrwałości w doskonaleniu literackiego pióra. Opiekunem uczennicy jest Grażyna Krolek- nauczyciel języka polskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe