Ostrów: Trwa termomodernizacja magistratu

  • 10.05.2019, 05:22
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Trwa termomodernizacja magistratu
Trwa termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego. Obiekt nie tylko zyska nową, estetyczną elewację, ale poprawie ulegnie efektywność energetyczna budynku. Na budynku zamontowane zostanie także nowe podświetlane logo miasta oraz herb Ostrowa Wielkopolskiego.

Ściany budynku zostały docieplone, wymieniono również stolarkę okienną. Docelowo zostanie wymieniona także stolarka drzwiowa oraz bramy garażowe znajdujące się w budynku. Na dachu Urzędu Miejskiego po uprzednim jego dociepleniu zostały zamontowane panele fotowoltaiczne.

W całym budynku zainstalowana została także wentylacja mechaniczna. Na oknach od strony południowej, wschodniej i zachodniej umieszczone zostaną folie UV. Nowe sufity zostały także wykonane na korytarzach i w Referacie Obsługi Mieszkańca. Na terenie urzędu wykonane zostało także nowe oświetlenie ewakuacyjne oraz oświetlenie korytarzy, klatek schodowych i sali obsługi.

- Termomodernizacja to nie tylko efektywność energetyczna budynku, ale także komfort obsługi mieszkańca, na który się ona przekłada - mówi prezydent Beata Klimek. - Każdy, kto załatwiał sprawy urzędowe w okresie letnim doskonale wie, jak uciążliwe było to nie tylko dla samych urzędników, którzy przez cały dzień przebywali w rozgrzanych pmieszczeniach, ale także dla mieszkańców, ktorzy przychodzili do Urzędu Miejskiego na kilka minut. Teraz ten komfort obsługi z pewnością się poprawi, a budynek zyska też estetyczną, nowoczesną elewację.

Wartość inwestycji to pond 3,7 mln zł, z 1,7 mln zł pochodzić będzie ze środków unijnych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe