×

Koszykówka: Kosmiczny Anwil. Koniec sezonu dla BM Slam Stal

• 07.05.2019, 21:46
Po bardzo dobrym meczu koszykarze Arged BM Slam Stal Ostrów przegrali po raz trzeci z Anwilem Włocławek i mogą już jechać na wakacje.

Od samego początku meczu ostrowianie grali bardzo szybko. I właśnie ta szybka gra przynosiła efekty. Chyba trochę zaskoczyli tym rywali, którzy nie radzili sobie najlepiej w obronie. Tyle tylko, że to co stracili w obronie, to odrabiali w ataku. Trafiali w pierwszej połowie z dystansu z rewelacyjną skutecznością 66 proc. - 10 celnych trójek na 15 prób. Co gorsze, nie można powiedzieć, że to podopieczni Wojciecha Kamińskiego zostawiali ich na czystych pozycjach. Owszem zdarzało się, ale gdy na parkiecie każdy z pięciu graczy Anwilu grozi rzutem za trzy, to udzielajac w pomocy w obronie od czasu do czasu któryś z włocławian był wolny. Ale podopieczni Igora Milicica trafiali do ostrowskiego kosza mając przysłowiową rękę broniących zawodników na twarzy.  Mimo to, Stal cały czas była w grze. Po 20 minutach Stal prowadziła 57:53.
Kibice mieli nadzieję, że tej kosmicznej skuteczności w rzutach za trzy włocławianie nie utrzymają w drugiej połowie. I rzeczywiście, było gorzej, ale 51 proc. to fantastyczny rezultat w meczu na tym poziomie. Gracze Anwili trafili aż 19 trójek. Z dziewięciu graczy, z których korzystał trener Awilu, za dystansu trafiło aż ośmiu. Nie trafił tylko Aaron Broussard, ale pewnie dlatego, że nie zdecydował się na taki rzut.
- Rozegraliśmy jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy mecz w sezonie - mówi Wojciech Kamiński, trener BM Slam Stal. - W czwartej kwarcie przytrafił nam się gorszy moment i rywale od razu to wykorzystali.