Sport: 8. Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

  • 08.05.2019, 05:10
  • Ryszard Binczak
Sport: 8. Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych
Zapraszamy do udziału w 8. Regionalnym Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się w czwartek 16 maja, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19 w Kaliszu.

Bohaterami tego sportowego wydarzenia będzie blisko 180 zawodników Olimpiad Specjalnych. Sportowcy przyjadą z 23 terenowych Klubów Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Wielkopolskie - Konin, działających w Borzęciczkach, Jarocinie, Kaliszu, Kole, Koninie, Krotoszynie, Marianowie, Ostrowie Wielkopolskim, Rychwale, Sadlnie, Turku i Wolicy.
Zawodnicy, w przyjaznej atmosferze, rywalizują w wielu konkurencjach lekkoatletycznych, reprezentując swoje umiejętności sportowe uzyskane w wyniku systematycznych treningów. Towarzyszyć im będą trenerzy, rodzice oraz wolontariusze z kaliskich szkół.
Organizatorami 8. Regionalnego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych – Kalisz 2019 jest Klub Olimpiad Specjalnych OLANKA, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „OLANKA” oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie - Konin.
Klub Olimpiad Specjalnych „OLANKA”, działający przy Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej „OLANKA”, jest klubem środowiskowym, zrzeszającym dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Klub działa w ramach stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. Jest to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc., którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wszystkie zajęcia w ramach działalności klubu są bezpłatne. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe