Aglomeracja: Dzień Dziecka z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego

  • 07.05.2019, 06:01
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Dzień Dziecka z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego
Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza oraz prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska podpisał dziś umowę na wsparcie finansowe Dnia Dziecka – imprezy, którą zorganizują wspólnie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, Miasto Kalisz, Starostwem Powiatowym w Kaliszu i Gmina Opatówek. Aglomeracja na ten cel otrzymała 23 000 złotych.

- Organizacje pozarządowe z południowej Wielkopolski są jednymi z najaktywniejszych w województwie i doskonale radzą sobie w pozyskiwaniu środków na działalność społeczną – oceniła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Świadczy o tym liczba podpisanych dziś w Kaliszu umów na dofinansowanie zadań związanych z edukacja i promocją postaw obywatelskich. Co trzeci wniosek nagrodzony dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu pochodzi z naszego regionu. Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska dostało 23 000 zł wsparcia na organizację Dnia Dziecka.

W tym roku na realizację zadań publicznych w dziedzinie edukacji Urząd Marszałkowski przeznaczył aż 400 tysięcy złotych. Swoje projekty zgłosiło 110 różnych podmiotów z całego województwa. Pozytywnie ocenione zostały 33 wnioski, a ich autorzy zostali nagrodzeni dofinansowaniem do swoich działań. - Najwięcej z tych 110 wniosków wpłynęło właśnie z południa Wielkopolski, niestety nie wszystkie mogły być zrealizowane. Wybraliśmy najlepsze do dofinansowania – powiedziała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Dofinansowane przez Urząd Marszałkowski wnioski dotyczą m.in. promocji szkolnictwa zawodowego, upowszechniania wiedzy nt. Wielkopolski, uczestnictwa w życiu społecznych, wspierania pasji dzieci i młodzieży na obszarach wiejskich.

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska wnioskowało o finansowe wsparcie przygotowania Dnia Dziecka dla mieszkańców regionu, które organizuje wspólnie z Miastem Kalisz, Starostwem Powiatowym w Kaliszu i Gminą Opatówek. Aglomeracja na ten cel dostała 23 000 zł pomocy, a w imieniu wnioskodawcy umowę z Urzędem Marszałkowskim podpisał Krystian Kinastowski, prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i prezydent Kalisza. Prezes SAKO docenił pomoc Urzędu Marszałkowskiego w rozwijaniu inicjatyw lokalnych.

- Dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego jesteśmy w stanie, jako Stowarzyszenie, przeprowadzać bardzo cenne i ważne inicjatywy. Pani Marszałek, jeszcze raz dziękuję w imieniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, Kalisza i wszystkich mieszkańców - powiedział Krystian Kinastowski, prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Dofinansowany z środków Województwa Wielkopolskiego Dzień Dziecka dla Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej odbędzie się 1 czerwca w miejscowości Szałe w gminie Opatówek. Oprócz Aglomeracji dofinansowanie dostały też mniejsze organizacje z powiatu kaliskiego, Kalisza, powiatu ostrowskiego i jedna z Jaraczewa w powiecie jarocińskim. Wszystkie wyróżnione podmioty podpisały dziś umowę w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Beneficjentom pogratulował też Krzysztof Nosal, starosta kaliski. - Nasze Stowarzyszenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej ma swoje prężnie działające biuro, więc przygotować taki wniosek jest stosunkowo łatwo, ale państwo nie macie takich biur, więc tym większe uznanie dla Was, że potraficie skutecznie zawalczyć – zauważył Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zapewniła, że będzie zabiegać, by w przyszłorocznym budżecie województwa zabezpieczyć większe środki na dofinansowanie projektów w zakresie edukacji.

Poniżej przedstawiamy listę dofinansowanych projektów z subregionu kaliskiego i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. 
1. Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska Kalisz 
Festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej: 23 000,00 zł
2. Towarzystwo Sportowe Liskowiak Lisków
Rozwijaj pasje a osiągniesz sukces!: 15 000,00 zł
3. Stowarzyszenie „Światełko Rajska” 
Rajsko Akademia talentów i pasji - Rajski Obóz z Edukacją IV: 6 000,00 zł
4. Stowarzyszenie na Rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu
Tryton Kalisz Plenerowy - koncert symfoniczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu w ramach obchodów jubileuszu stulecia szkoły: 9 000,00 zł 
5. Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" Kalisz
Razem po wiedzę- to nasze lepsze jutro: 35 000,00 zł
6. Stowarzyszenie "Razem Dla Sośni" 
„Sośnie " Zatrzymać dzieje naszej szkoły dla przyszłych pokoleń": 4 000,00 zł
7. Stowarzyszenie Stacja Inspiracja 
8. Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" 
Kalisz/Opatówek „Calisiada 2019: 7 000,00 zł
9. Związek Harcerstwa Polskiego - Chorągiew Wielkopolska - Hufiec Powiatu Kaliskiego Opatówek
3x Wielkopolska:18 000,00 zł
10. Stowarzyszenie OD NOWA Cerekwica Nowa, Jaraczewo
"Uczę się pomagać- aktywna wolontariuszka" II edycja: 6 000,00 zł

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe