Kalisz: Cztery Pory Roku w MDK

  • 06.05.2019, 05:14
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Cztery Pory Roku w MDK
W kaliskim Młodzieżowym Domu Kultury odbył się finał konkursu plastycznego Cztery Pory Roku.

Każda edycja składa się z czterech etapów podporządkowanych zmieniającym się porom roku i zakończonych wystawami poświęconymi osobno latu, jesieni, zimie i na końcu finałowej, w której króluje wiosna w otoczeniu wcześniej nagrodzonych prac. Placówka organizuje konkurs od ponad 30 lat.
Uroczyste otwarcie finałowej pokonkursowej wystawy zainaugurowali wychowankowie MDK. Na scenie zaprezentowały się dziewczyny ze Studia Piosenki Wokalmania pod kierunkiem Anny Bakalarek oraz dzieci z pracowni umuzykalnienia Magdaleny Żarneckiej. Po krótkim koncercie przyszedł czas na wręczenie nagród.

Na cztery etapy konkursu: Lato, Jesień, Zima i Wiosna nadesłano 1390 prac z przedszkoli i szkolnych „0” z Kalisza i Powiatu Kaliskiego. Komisje konkursowe za każdym razem musiały się nieźle napracować, aby spośród setek pięknych obrazków do nagród i wyróżnień wybrać te wyjątkowe, niepowtarzalne. Ostatecznie w finale znalazło się 33 dzieci, z czego pięcioro laureatów została nagrodzonych aż w dwóch etapach. Listę laureatów prezentujemy na www.mdk.kalisz.pl. Wszystkie obecne na wernisażu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez MDK i Fundację CHOPS, a w zamian placówka zyskała na miesiąc wspaniałą dekorację. 
Fot. MDK w Kaliszu 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe