×

Koszykówka: Czy leci z nami pilot? Druga porażka BM Slam z Anwilem

• 04.05.2019, 14:36
Koszykarze Arged BM Slam Stal przegrali drugi mecz we Włocławki 78:86 i po dwóch meczach rundy play off ostrowianie przegrywają z Anwilem 0:2. Niestety, gospodarze ,,odjechali’’ ostrowianom, gdy trener Wojciech Kamiński trzymał na boisku Mike Scotta, którego ogrywał jak dziecko Aaron Broussard.

Po porażce w pierwszym meczu we Włocławku, koszykarze BM Slam Stal bardzo chcieli się zrewanżować rywalom. Kibice natomiast mieli wielką nadzieję, że ostrowianie znacznie lepiej wejdą w to spotkanie, a nie jak miało to miejsce w pierwszym spotkaniu play off 0:9. Fani z Ostrowa zastanawiali się także, czy tym razem na parkiecie pojawi się doświadczony Nemanja Jaramaz.

Niestety i tym razem mecz lepiej rozpoczęli włocławianie, którzy po 4 minutach prowadzili 10:4. Ostrowianie na szczęście poprawili grę w obronie i po szybkich kontrach odrobili straty i wyszli na prowadzenie 14:10. Tym razem koszykarze z Ostrowa sporo grali pod kosz i to przynosiło efekty. Po 9 minutach Stal wygrywała 21:13. Trafił także za trzy Michał Chyliński, a jego trójki bardzo potrzebne są drużynie.

W drugiej kwarcie, gdy na boisku pojawili się zmiennicy Stali, gracze z Włocławka zaczęli odrabiać straty. Mike Scott nie najlepiej radził sobie z prowadzeniem gry. Zdecydowanie zbyt długo kozłował, a za mało starał się grać piłką. Jego akcje nie wnosiły niczego dobrego do gry Stali. Zabierały jedynie czas i później trzeba było oddawać rzuty pod presją czasu. Gdy trener wrócił do podstawowej piątki BM Slam znów zaczął budować przewagę. W 15 minucie ostrowianie prowadzili 29:22, a po 20 minutach 36:35.

Po przerwie Stal miała już 6 punktów przewagi, ale w 26 minucie włocławianie rzutami za trzy doprowadzili do remisu 48:48, a chwilę później wyszli na prowadzenie 53:48. Niestety, trener Wojciech Kamiński trzymał na boisku bezproduktywnego Mike Scotta, którego niemiłosiernie ogrywał jeden na jeden pod koszem Aaron Broussard. To wówczas gospodarze wypracowali sobie dziesięć punktów przewagi, której nie udało się już odrobić.