Kalisz: Pizza z pierogami

  • 04.05.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Pizza z pierogami
W Kaliszu gościła młodzież z Włoch, z Zespołu Szkół im. św. Jana Antoniego Fariny w Vicenzy.

Włosi przyjechali w ramach współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Wraz z kolegami z kaliskiego ogólniaka odwiedzili ratusz i spotkali się z prezydentem Krystianem Kinastowskim. Opowiedzieli o swoich wrażeniach. Zapoznali się z historią i teraźniejszością Kalisza. Otrzymali miejskie upominki – anglojęzyczne wydawnictwa i andruty.

Współpraca II LO w Kaliszu z włoską szkołą trwa kilka miesięcy. Włosi przyjechali do Polski po raz pierwszy. Zaskoczyła ich ciepła pogoda. Podkreślają gościnność Polaków i różnorodność miejscowej kuchni - w Polsce próbowali pierogów, ale i pizzy.

Wraz z czternastoosobową grupą młodzieży przyjechali ich opiekunowie: s. Luigina Piagozzo, wicedyrektorka Zespołu Szkół im. św. Jana Antoniego Fariny oraz nauczyciel filozofii Nicola Petrovich. Młodzież zamieszkała w domach rówieśników. Uczniowie zwiedzili, m. in. Częstochowę, Kraków, Oświęcim, Wadowice, Warszawę i Niepokalanów.

IC

Fot. Magdalena Bartnik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe