×

Koszykówka: Almeida skuteczniejszy od Ware. Anwil lepszy od BM Slam Stal

• 02.05.2019, 20:13
Koszykarze Arged BM Slam Stal w pierwszym meczu play off przegrali z Anwilem Włocławek 84:89. Podopiecznym Wojciecha Kamińskiego nie pomogło 27 punktów Caspera Were, bo dla zespołu Igora Milicica 29 punktów zdobył Ivan Almeida.

Ostrowianie bardzo źle weszli w to spotkanie. Po 2 minutach przegrywali już 0:9. Widać było w ekipie Wojciecha Kamińskiego spore zdenerwowanie. Od początku spotkania szalał w ataku Ivan Almeida. Po jego dwóch trafieniach za trzy Anwil wygrywał 17:11. Trener Stali przed rozpoczęciem rywalizacji z Anwilem podkreślał, że bardzo ważna będzie dobra i agresywna obrona. Tymczasem w pierwszej kwarcie ostrowianie popełnili ledwie jeden faul i ostatecznie przegrali ją 18:25.
Gracze Stali walczyli i starali się odrabiać straty. Tyle tylko, że gdy dochodzili rywali na trzy punkty - po rzucie za trzy Mike Scotta 23:27 - chwilę później pozwalali, by gospodarze znów im uciekali. O dziwo, mający przewagę pod koszem ostrowianie mieli spore kłopoty, by zdobywać punkty spod ,,dziury''. Po 15 minutach gry zaliczyli 10 punktów spod kosza, a mistrzowie Polski grający bez swojego centra Josipa Sobina rzucili 20 punktów. W pierwszej połowie Shawn King nie oddał nawet jednego rzutu na kosz rywali, Ivan Maraś próbował dwa razy i raz trafił, a Witalij Kowalenko na cztery próby także raz trafił. Nie wiadomo dlaczego, szkoleniowiec nawet na chwilę nie wpuścił na parkiet Nemanja Jaramaza i Szymona Łukasiaka. Mimo to, Stal cały czas była w grze, bo po 20 minutach przegrywała tylko 42:46.
W 23 minucie Stal doprowadziła po raz pierwszy w tym meczu do remisu 52:52, a chwilę później po trafieniu Kinga wyszli na prowadzenie 54:52. Włocławianie jednak nie odpuszczali. Szybko doprowadzili do remisu 56:56 po stracie Przemysława Żołnierewicza. W tej części meczu bardzo dobrze grał Casper Ware, który doskonale obsługiwał kolegów, a i sam zdobywał ważne punkty. W 33 minucie gospodarzy na prowadzenie 72:71 wyprowadził Jarosław Zyskowski. Na 30 sekund przed końcem meczu ostrowianie przegrywali 81:87 i tych strat nie zdołali już odrobić.